Piątka na czatach (2)

Redakcja
zamieszczono: 30.09.2017

Wystartowaliśmy kilka dni temu z wydaniem POLexit czy PiSexit – o Polsce w Europie, o relacjach Polski z Unią Europejską, o europejskich wartościach i ich łamaniu. Teraz oddajemy Państwu do lektury kolejny numer. O tym, co partia rządząca w Polsce nazywa reformą sądownictwa, zaś autorytety i specjaliści określają jednoznacznie jako destrukcję, koniec niezależności sądów i niezawisłości sędziów. To aktualne i ważne tematy. Zbieramy dla Państwa opinie i różne punkty widzenia. Na czatach się komunikujemy. I stoimy na czatach. Taką przyjęliśmy misję.

Piszemy o sprawach ważnych i aktualnych. Prosimy o współpracę ludzi o najwyższych kwalifikacjach, dogłębnej wiedzy i doświadczeniu. Stawiamy sobie za cel prezentowanie najrzetelniejszej i najpełniejszej wiedzy w sposób przystępny, ale bez upraszczania czy propagandy.

Liczymy, że zostaniecie Państwo z nami mimo, że nasze wydawnictwo nie jest na razie regularne. Zaczęliśmy jako piątka znajomych, którzy uznali, że trzeba się sprzeciwić zalewowi pseudo-informacji i manipulacji podpieranej ideologią.

Dzisiaj, kiedy rządzący szykują kolejne działania niszczące budowane od 1989 roku niezależne i niezawisłe sądownictwo, nie można milczeć. Sądy jako trzecia władza bronią praw obywateli i podstawowych praw każdego człowieka. Co się stanie, kiedy staną się polityczną agendą partii rządzącej? Wielu z nas dobrze pamięta czasy, kiedy tak było. Nawet doradczyni Prezydenta RP, pani Zofia Romaszewska z przykrością wspomina czasy, kiedy wymiar sprawiedliwości był podporządkowany partyjnej ideologii. Niestety nie widzi, że ten, któremu doradza, nie próbuje nas uwolnić od politycznych zależności a jedynie walczy o wpływy w obozie władzy.

Spróbujmy spojrzeć na „reformę sądownictwa” okiem bezstronnym i obiektywnym. Okiem naszych autorów.

A kim my jesteśmy? Oto nasza piątka:
Halina Flis-Kuczyńska – redaktor naczelna
Danuta Kuroń – patronat
Mateusz Kijowski – redaktor prowadzący
Paweł Barański – sekretarz redakcji
Przemysław Wiszniewski – wydawca

Facebook Comments